IDEA NASZYCH REJSÓW I SZKOLEŃ


Zgrana firma to zgrani ludzie. Zespół buduje się wspólnym wysiłkiem, partnerską rywalizacją i współpracą. Tak powstają wspaniałe relacje, przyjacielskie więzi i uczestnicy odkrywają się na nowo, poznając swoje możliwości i siły. Słabości, obawy, lęki zostają za burtą, a uczestnicy wracają ze szkolenia jako inni ludzie. 

Kluczem naszych szkoleń jest zastąpienie sali wykładowej i biernego uczestnictwa w sesji z trenerem oraz oderwanie uczestników od znanego im środowiska, aktywne ich zaangażowanie umysłowe, fizyczne, rozwijające kreatywność 
i pomysłowość. Uczestnicy sami zaprojektują swój rejs i każdy jego dzień, aktywnie podzielą pomiędzy siebie obowiązki i będą czuwać nad ich wykonaniem. Będą musieli współdziałać, rywalizować, planować, przewidywać, prognozować, sprawnie wydawać polecenia i równie sprawnie je wykonywać. Projektor, flipchart, pisaki zostają na brzegu. 

Tym samym cel zajęć osiągamy siłą i energią osób biorących udział w rejsie. Trener jest partnerem w rozwoju i katalizatorem działań potrzebnych do zrealizowania tego celu. Dlatego nie rozmawiamy językiem szkoleniowym. Rozmawiamy językiem opisującym to co się aktualnie dzieje i przeżywa. Wyzwalamy emocje. Mówimy o nich. Kontrolujemy ich przebieg i efekty. Kotwiczymy skuteczne działania i w lekkiej formie utrwalamy.


Postawione przed uczestnikami zadania wymagają ściśle określonej kolejności i wykonywania ich bez dodatkowych komend. Ma to na celu wzmocnienie odpowiedzialności za powierzone role i wyrobienie nawyku indywidualnej pracy w zespole. Skutecznie przeplatamy żeglarski rejs z kreatywnym warsztatem szkoleniowym. Trenerzy nieustannie pracują z uczestnikami i jednocześnie obserwują ich postępy. Plan treningu i warsztaty są precyzyjnie wplecione w całość przygody pod żaglami. Dzielą się one na trzy uzupełniające się dzienne części. Niezależnie od wiodącego tematu i celu rejsu, dwie pierwsze części odpowiadają za warsztat i budowę umiejętności, a trzecia (wieczorna) jest luźną retrospekcją minionego dnia. Utrwala ona nabyte umiejętności i w duchu comentryzmu dokonuje ich wewnętrznej integracji z charakterem, osobowością każdego uczestnika zajęć.


KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW


 • Każdego dnia będziesz uczył się jak radzić sobie z wyzwaniami;
 • Podniesiesz na wyżyny własne „Ja” oraz samoocenę;
 • Poznasz nowych ludzi, nawiążecie przyjaźnie i dobre relacje z uczestnikami rejsu i z załogą;
 • Zbudujesz swoją nową „markę” osoby co to wiatrom morskim się nie kłania; 
 • Opanujesz podstawowe umiejętności żeglarskie i poznasz smak morskiej przygody.
 • Wzmocnisz swoją motywację i chęć do pokonywania codziennych problemów, 
 • Obudzisz w sobie ducha pozytywnej zapalczywości i wolę działania,
 • Mimo wielu zajęć odpoczniesz we wspaniałej atmosferze
 • Zrobisz pierwszy krok aby kiedyś samodzielnie żeglować; 
 • Zabierzesz ze sobą na stałe cudowne wspomnienia i przeżycia – bezcenne

 • Nauczysz się kreatywnie działać i myśleć
  w obliczu nieoczekiwanych sytuacji;

 • Odkryjesz siebie w nowych realiach rejsu jachtem na pełnym morzu;
 • Naładujesz się pozytywnie energią na kolejny rok życia;
 • Zdjęcia, filmy, wspomnienia sprawią,
  że będziesz duszą towarzystwa i każdego ogniska w rodzinie;

 • Wypłyniesz na szerokie wody dosłownie
  i w przenośni.

Dodatkowo odbędziesz podstawowe szkolenie żeglarstwa morskiego i samodzielnie poprowadzisz jacht pod pełnymi żaglami.


 Żeglowanie z nami jest bezpieczne - nie musisz nawet umieć pływać.

Jachty na których pływamy są niezatapialne i doskonale wyposażone.
To wyłącznie jednostki oceaniczne. Oferujemy najwyższy standard. Jachty są przed każdym rejsem dokładnie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, bezawaryjności, stanu technicznego – niczego nie zostawiamy przypadkowi. Posiadamy pełne ubezpieczenia wymagane w ruchu morskim.

Trasy są doskonale ułożone z uwzględnieniem warunków morza, pogody, możliwości uczestników. Na naszych trasach nie ma ruchu handlowego lub wojskowego, zawsze jesteśmy w pewnej bliskości do stałego lądu. Istotne jest również zapewnienie komfortu uczestników. Na naszych trasach nie kiwa i nie buja (może trochę). Wystarczy chęć przeżycia przygody, podczas której odkryjesz ukryte moce swojego charakteru, przełamiesz strach przed nowym i doświadczysz niesamowitych wrażeń. 

Każdy z jachtów jest doskonale przygotowany do rejsu. Obowiązkowo posiada kamizelki i koła ratunkowe, system pierwszej pomocy, nowoczesne systemy nawigacyjne. Bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Nasza załoga to doświadczeni, wykwalifikowani kapitanowie i skipperzy morscy, perfekcyjnie znający akwen. Posiadamy certyfikaty PZŻ, RYA, ISSA oraz uprawnienia chorwackiego urzędu morskiego.

Zapewnimy Państwu najwyższy standard szkoleń pod żaglami lub „eventowych” wypraw i każdą ofertę opracujemy precyzyjnie dla Was.