EKIPA SAIL & LEARN


Marcin – pomysłodawca szkoleń "SAIL TO LEARN".
Wychowałem się w górach. Góry uczą pokory, rywalizacji i współpracy,
odpowiedzialności, tego samego uczy żeglarstwo. Stąd pomysł i SAIL & LEARN. 
Jestem doświadczonym managerem zarządzającym, trenerem i szkoleniowcem. 
Wykreowałem i wdrożyłem do pracy rzesze sprzedawców, managerów, negocjatorów, zorganizowałem niezliczoną ilość zespołów sprzedaży, logistyki, marketingu. Jestem dumny z ich osiągnięć i kim są dzisiaj. Z pasją obserwuję ich sukcesy i chętnie dzielę się doświadczeniami i wiedzą. Przeszedłem ścieżkę zawodową od stażysty, pracownika działu, poprzez funkcje kierownika, dyrektora do zarządu spółki akcyjnej. Pracowałem dla dużych korporacji i mniejszych firm. Tam gdzie inni widzieli konkurencję - ja zawsze dostrzegałem współpracę
i możliwości. Dzisiaj jestem właścicielem, akcjonariuszem i udziałowcem i wiem jak ważna w pracy jest motywacja.

Prywatnie jestem pasjonatem podróży, instruktorem strzelectwa krótko i długo dystansowego, narciarzem. Chorwację i Bałkany przeszedłem z plecakiem.
W podobny sposób podróżowałem po Grecji i Krecie. Autostopem przejechałem Niemcy, Szwajcarię, Węgry i Austrię.
Jestem morskim sternikiem jachtowym i motorowodnym PZŻ, PZMiNW, RYA, chorwackim kapitanem jachtowym dla jachtów do 30 ton (18 m długości), radiooperatorem VHF/SRC .

Na rejsach i wyprawach - to ja układam dla Was szkolenia, gry logiczne, manewry morskie i trasy dla zdobywców.

 

Kapitan Maciej – komodor rejsów.

Maciek jest wybitnie doświadczonym żeglarzem, podróżnikiem, płetwonurkiem instruktorem. Jednym z najlepszych żeglarzy z ogromnym doświadczeniem.
Żegluje po morzach od 7 klasy szkoły podstawowej. Przepłynął po morzach
i oceanach ponad 289 000 mil, spędził pod żaglami ponad 38 000 godzin. Uczestniczył w "Szkole pod Żaglami" kpt. Baranowskiego, z którą opłynął Afrykę w 9 miesięcznym rejsie na żaglowcu „Pogoria”. W czasie tego rejsu ukończył materiał 2 klasy ogólniaka.

W swoich żeglarskich rejsach trzykrotnie przekroczył równik. Dwa razy na Pacyfiku, raz na Oceanie Indyjskim. Opłynął przylądek Horn w rejsie na jachcie "ZawiszaCzarny". Dotarł jako drugi jacht żaglowy w historii polskiego żeglarstwa na Antarktydę do Stacji Polskich Polarników im Henryka Arctowskiego.
Maciej jest niezwykle barwną, twórczą postacią o błyskotliwym humorze, człowiekiem obdarzonym talentem przekazywania swoich licznych doświadczeń w dynamicznej, żywej formie, pełen otwartych, świeżych pomysłów. Zmysł działań naprawczych prowadzących do sprawnego zarządzania jest jego dodatkowym atutem. W trakcie rejsów i szkoleń chętnie dzieli się wiedzą
i doświadczeniami.

Maciek uczy, szkoli i wymyśla dla Was role podczas podróży. To on kreuje oficerów, wyznacza wachty, układa locję wyprawy w tym zagadki i szkoleniowe zadania dla każdego etapu.

 

Mariusz - Koordynator Spraw Najważniejszych.

Przez 20 lat Mariusz był menadżerem związanym od lat z branżą finansową, zarządzał najbardziej złożonymi projektami dla największych instytucji. 

Zaczynał jak każdy z nas, od podstaw, jako szeregowy pracownik, aby objąć wysokie stanowiska w zarządzaniu. Sterował procesami funduszy TFI, realizował projekty łączone w zespołach "wielofirmowych". W swoim fachu wdrażał, przygotował do pracy i szkolił. Zarządzanie i szkolenia nie mają przed nim tajemnic. Zna ich blaski i cienie.
Prywatnie szczęśliwy ojciec cudownej Hani. Wielbiciel idei slow life i slow food 
w tym zakresie nie uznaje kompromisów. 

 

Mundek –  Pionier i pomysłodawca nowego wymiaru szkoleń
To bardzo kreatywny i barwny człowiek. Jak każdy prawdziwy kowal swojego losu po technikum zaciągnął się do wojska. I to nie byle jakiego - służył w czołgach.
Armia wyzwoliła w nim psychologiczne podejście do życia i idąc za ciosem, ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach był wykładowcą akademickim. Jest Coach'em, mentorem i trenerem. 
Stworzył "
comentryzm" - szkołę łączenia pojedynczych narzędzi i pojedynczych umiejętności w kompetencyjną całość. Mundek ma na koncie 23 lata praktyki sprzedażowej, szkoleniowej, a także zarządczej na stanowiskach dyrektorskich.
Kilkanaście tysięcy godzin szkoleniowych, tysiące przeszkolonych pracowników, 
 w tym kilkaset osób wypromowanych na stanowiska dyrektorskie i menedżerskie - to są jego znakomite rekomendacje.

Nie zbliżał się do wody, do czasu... kiedy poznał ideę Sail & Learn. 
Zajęcia prowadzi w oparciu o wartości humanistyczne. Skupiony na mocnych stronach człowieka, cele osiąga siłą i energią uczestników zajęć.
Mundek przeprowadzi uczestników naszych szkoleń przez najtrudniejsze etapy odkrywania tego, czego nie wiecie o własnej osobowości.

 

SKIPPER'S