CHORWACJA - PROPONOWANE TRASY


Chorwacja mimo, że bardzo znana, nadal skrywa wiele tajemnic.
Nazywana jest "Karaibami Europy". Dzięki swojemu niepowtarzalnemu wybrzeżu, mnogości wysp, niezliczonej ilości zatoczek jest prawdziwym żeglarskim rajem. Lazurowe morze zaprasza do kąpieli, promienie słońca do wspólnego plażowania. Bez wielkich wiatrów i fal jest idealnym miejscem na żeglowanie. Chorwacja jako jedyny kraj z basenu morza śródziemnego jest uhonorowana "Błękitną Flagą", która oznacza krystalicznie czystą wodę wzdłuż całego wybrzeża. Całość dopełniają fantastyczne krajobrazy, śródziemnomorska kuchnia w otoczeniu domowych winnic. Tam własnie Was zabieramy aby poprowadzić zupełnie inny wymiar szkoleń, budowania relacji, odkrywania sił i ducha motywacji. 

Wybraliśmy najciekawsze trasy rejsów. Sprawdzone przez nas osobiście... wiele razy.

      „Szlakiem parków narodowych”  – Wspaniała rekreacyjna trasa, bezpieczna, idealna na pierwsze morskie wojaże. Mnóstwo atrakcji ze słynnymi wodospadami rzeki Krka, twierdzami w Sibeniku i jednymi z najsłynniejszych wysp świata "Archipelag Kornaty", Park krajobrazowy Telascica, wyspy Murter, Żut, Smokvica to nasze miejsca na szlaku, gdzie zatrzymamy się na postoje pod gołym niebem zdala od cywilizacji. Zwiedzimy Park Narodowy rzeki Krka oraz uroczy Skradin, gdzie lubi wypoczywać Bill Gates. Zwiedzimy Sibenik, miasto z trzema twierdzami, wspaniałą promenadą i zabytkami pamiętającymi czasy starożytne. Nie zabraknie doskonałych morskich plenerów, kąpieli i chorwackiej kuchni.

      „Dalmacja – kraina historii, słońca, serów i domowego wina” - Dalmacja to chorwacki region szczęścia, spowity złotymi promieniami słońca
i szmaragdem morskiej wody. Zawiniemy do malowniczych miasteczek pełnych kolorowych targowisk z lokalnymi specjałami, małe galerie sztuki, zabytki z czasów rzymskich, urokliwe zatoki, wyspy. Dalmację ukochał sobie cesarz rzymski Dioklecjan, Juliusz Cezar rozbudował starożytną Salonę - do rangi stolicy Dalmacji. Zwiedzimy te miejsca i opowiemy Wam starożytne historie.
Krystaliczna woda, niewielkie odległości między miastami, słynne parki narodowe i archipelagi wysp to tylko nieliczne z atutów trasy dla zdobywców. 

      „Split - Peljesac - Korcula - szlakiem Marco Polo ” – wypływając ze Splitu przeniesiemy Was do pradawnych czasów, gdy królował nad miastem pałac Cesarza Dioklecjana, a Marco Polo przecierał Jedwabny Szlak. Przeżyjemy żeglarską przygodę, odwiedzając te miejsca, które i on na pewno odwiedzał.
W każdej uliczce i na każdym domu kryje się ślad dawnej historii, legendy. Gdzie kryje się wskazówka dokąd prowadzi wyprawa? Może na zamku Klis gdzie powstawał film Gra o Tron, a może w ruinach antycznej Salony ulubionej przez Juliusza Cezara. 

      „Slow life & sail- czyli  natura i relaks". Popłyniemy północnymi zakątkami chorwackiego wybrzeża. Nasz szlak wiedzie przez wyspy i średniowieczne miasteczka. Wyspa Krk, Cres, średniowieczny Rab, wyspa Olib, Goli Otok- to tylko nieliczne miejsca, jakie odwiedzimy. Jest to prawdziwy odludny raj, pełen tajemniczych zatoczek, pełen zieleni, ciszy i spokoju. Trasa idealna dla odpoczynku i rekreacji.

      „Śladami Tito” – jedna z najpiękniejszych tras na Chorwacji. Wiedzie przez wszystkie największe wyspy kraju. Hvar, Brac, Palmiżana. Celem wyjazdu jest wyspa Vis nazywaną bramą Adriatyku i spotkanie z historią tą odległą i tą najbliższą. To tutaj w czasach świetności Rzymu produkowano najlepsze wino starożytności, które było sprowadzane na dwór na zlecenie samego imperatora. Przez lata Wyspa Vis była zamkniętą strefą wojskową
o znaczeniu strategicznym. Znajdują się tu doskonale zachowane bunkry dla łodzi podwodnych z okresu II wojny,  najtajniejsze miejsce byłego układu warszawskiego - schron nuklearny, liczne militaria, działa, groty, tajne przejścia, zamaskowane składy amunicji, Na wyspie ukrywał się i planował losy przyszłej Jugosławii Josip Broz Tito, to tylko niektóre z atrakcji czekających na wyspie. Odwiedzimy HVAR gdzie ślady pierwszej obecności człowieka są sprzed 5000 lat, a która to wyspa pachnie lawendą, kwiatami
i rozmarynem. Zawiniemy do zatoki na wyspie  Bisevo, na której  zwiedzimy legendarną błękitną grotę.  Ten rejs jest dla miłośników historycznych
i militarny zagadek.

Atrakcje towarzyszące:

  • skutery wodne,
  • zwiedzanie atrakcji i zabytków na lądzie,
  • rafting i canioning,
  • degustacje potrwa i win w wybranych miejscach,
  • połowy ryb, kalmarów i ośmiornic.

Każda z tras jest doskonała dla prowadzenia szkoleń, wyjazdu integracyjnego, budowania motywacji lub odpoczynku.
Jesteśmy gotowi jednorazowo przyjąć na rejs do 100 osób na jachtach 8 -12 osobowych.