CHORWACJA - PROPONOWANE TRASY


Chorwacja mimo, że bardzo znana, nadal skrywa wiele tajemnic.
Nazywana jest "Karaibami Europy". Dzięki swojemu niepowtarzalnemu wybrzeżu, mnogości wysp, niezliczonej ilości zatoczek jest prawdziwym żeglarskim rajem. Lazurowe morze zaprasza do kąpieli, promienie słońca do wspólnego plażowania. Bez wielkich wiatrów i fal jest idealnym miejscem na żeglowanie. Chorwacja jako jedyny kraj z basenu morza śródziemnego jest uhonorowana "Błękitną Flagą", która oznacza krystalicznie czystą wodę wzdłuż całego wybrzeża. Całość dopełniają fantastyczne krajobrazy, śródziemnomorska kuchnia w otoczeniu domowych winnic.

Tam własnie Was zabieramy aby poprowadzić zupełnie inny wymiar szkoleń, budowania relacji, odkrywania sił i ducha motywacji. 

Wybraliśmy najciekawsze trasy rejsów. Sprawdzone przez nas osobiście... wiele razy.

„Adventure and Sailing” to wyjątkowa trasa dla aktywnych i żądnych prawdziwych, nietuzinkowych przeżyć podróżników. Łączy w sobie żeglarską przygodę  z dużą aktywnością typu Adventure. Rafting, pontonowy spływ korytem górskiej rzeki i emocjonujący canoning. W czasie rejsu odkryjecie uroki tych sportów,  do tego poczujemy się jak ptaki, latając na spadochronie za motorówkąNiesamowite wrażenia, wielkie emocje, ekscytujące przeżycia są wpisane w tą trasę, która pozostawia niezapomniane wspomnienia i wywiera ogromny wpływ na uczestników.

 „Dalmacja – kraina historii, słońca, serów i domowego wina” - Dalmacja to chorwacki region szczęścia, spowity złotymi promieniami słońca
i szmaragdem morskiej wody. Zawiniemy do malowniczych miasteczek pełnych kolorowych targowisk z lokalnymi specjałami, małe galerie sztuki, zabytki z czasów rzymskich, urokliwe zatoki, wyspy. Dalmację ukochał sobie cesarz rzymski Dioklecjan, Juliusz Cezar rozbudował starożytną Salonę - do rangi stolicy Dalmacji. Zwiedzimy te miejsca i opowiemy Wam starożytne historie.
Krystaliczna woda, niewielkie odległości między miastami, słynne parki narodowe i archipelagi wysp to tylko nieliczne z atutów trasy dla zdobywców. 

      „Split - Peljesac - Korcula - szlakiem Marco Polo ”  - wypływając ze Splitu przeniesiemy Was do pradawnych czasów, gdy królował nad miastem pałac Cesarza Dioklecjana, a Marco Polo przecierał Jedwabny Szlak. Przeżyjemy żeglarską przygodę, odwiedzając te miejsca, które i on na pewno odwiedzał.
W każdej uliczce i na każdym domu kryje się ślad dawnej historii, legendy. Gdzie kryje się wskazówka dokąd prowadzi wyprawa? Może na zamku Klis gdzie powstawał film Gra o Tron, a może w ruinach antycznej Salony ulubionej przez Juliusza Cezara. 

  „Trogir - Wenecja Południa” - Poczuj się jak prawdziwy Wenecjanin, rozpoczynając tą podróż. Unikalna starówka położona na wyspie, średniowieczne mury, kamienice, wąskie uliczki tworzą niepowtarzalny urok, którym przyciągają tłumy ludzi z całego świata. Trogir jest magiczny i otwiera drogę w stronę Błękitnej Groty na wyspie Bisevo i do Hvaru, który powala zapachami lawendy
 i historii. To miejsca pełne pirackich opowieści, antyku
i tajemnicy.

      „Slow life & sail- czyli  natura i relaks". Popłyniemy północnymi zakątkami chorwackiego wybrzeża. Nasz szlak wiedzie przez wyspy i średniowieczne miasteczka. Wyspa Krk, Cres, średniowieczny Rab, wyspa Olib, Goli Otok- to tylko nieliczne miejsca, jakie odwiedzimy. Jest to prawdziwy odludny raj, pełen tajemniczych zatoczek, pełen zieleni, ciszy i spokoju. Trasa idealna dla odpoczynku i rekreacji.

      „Śladami Tito”  - jedna z najpiękniejszych tras na Chorwacji. Wiedzie przez wszystkie największe wyspy kraju. Hvar, Brac, Palmiżana. Celem wyjazdu jest wyspa Vis nazywaną bramą Adriatyku i spotkanie z historią tą odległą i tą najbliższą. To tutaj w czasach świetności Rzymu produkowano najlepsze wino starożytności, które było sprowadzane na dwór na zlecenie samego imperatora. Przez lata Wyspa Vis była zamkniętą strefą wojskową
o znaczeniu strategicznym. Znajdują się tu doskonale zachowane bunkry dla łodzi podwodnych z okresu II wojny,  najtajniejsze miejsce byłego układu warszawskiego - schron nuklearny, liczne militaria, działa, groty, tajne przejścia, zamaskowane składy amunicji, Na wyspie ukrywał się i planował losy przyszłej Jugosławii Josip Broz Tito, to tylko niektóre z atrakcji czekających na wyspie. Odwiedzimy HVAR gdzie ślady pierwszej obecności człowieka są sprzed 5000 lat, a która to wyspa pachnie lawendą, kwiatami
i rozmarynem. Zawiniemy do zatoki na wyspie  Bisevo, na której  zwiedzimy legendarną błękitną grotę.  Ten rejs jest dla miłośników historycznych
i militarny zagadek.

Każda z tras jest doskonała dla prowadzenia szkoleń, wyjazdu integracyjnego, budowania motywacji lub odpoczynku.
Jesteśmy gotowi jednorazowo przyjąć na rejs do 100 osób na jachtach 8 -12 osobowych.