CHORWACJA - PROPONOWANE TRASY


Wybraliśmy najciekawsze trasy rejsów po Chorwacji. Sprawdzone przez nas osobiście... wiele razy. 

„Adventure and Sailing” to wyjątkowa trasa dla aktywnych i żądnych prawdziwych, nietuzinkowych przeżyć podróżników. Łączy w sobie żeglarską przygodę  z dużą aktywnością typu Adventure. Rafting, pontonowy spływ korytem górskiej rzeki i emocjonujący canoning. W czasie rejsu odkryjecie uroki tych sportów,  do tego poczujemy się jak ptaki, latając na spadochronie za motorówkąNiesamowite wrażenia, wielkie emocje, ekscytujące przeżycia są wpisane w tą trasę, która pozostawia niezapomniane wspomnienia i wywiera ogromny wpływ na uczestników.

 „Dalmacja – kraina historii, słońca, serów i domowego wina” - Dalmacja to chorwacki region szczęścia, spowity złotymi promieniami słońca
i szmaragdem morskiej wody. Zawiniemy do malowniczych miasteczek pełnych kolorowych targowisk z lokalnymi specjałami, małe galerie sztuki, zabytki z czasów rzymskich, urokliwe zatoki, wyspy. Dalmację ukochał sobie cesarz rzymski Dioklecjan, Juliusz Cezar rozbudował starożytną Salonę - do rangi stolicy Dalmacji. Zwiedzimy te miejsca i opowiemy Wam starożytne historie.
Krystaliczna woda, niewielkie odległości między miastami, słynne parki narodowe i archipelagi wysp to tylko nieliczne z atutów trasy dla zdobywców. 

      „Split - Peljesac - Korcula - szlakiem Marco Polo ”  - wypływając ze Splitu przeniesiemy Was do pradawnych czasów, gdy królował nad miastem pałac Cesarza Dioklecjana, a Marco Polo przecierał Jedwabny Szlak. Przeżyjemy żeglarską przygodę, odwiedzając te miejsca, które i on na pewno odwiedzał.
W każdej uliczce i na każdym domu kryje się ślad dawnej historii, legendy. Gdzie kryje się wskazówka dokąd prowadzi wyprawa? Może na zamku Klis gdzie powstawał film Gra o Tron, a może w ruinach antycznej Salony ulubionej przez Juliusza Cezara. 

  „Trogir - Wenecja Południa” - Poczuj się jak prawdziwy Wenecjanin, rozpoczynając tą podróż. Unikalna starówka położona na wyspie, średniowieczne mury, kamienice, wąskie uliczki tworzą niepowtarzalny urok, którym przyciągają tłumy ludzi z całego świata. Trogir jest magiczny i otwiera drogę w stronę Błękitnej Groty na wyspie Bisevo i do Hvaru, który powala zapachami lawendy
 i historii. To miejsca pełne pirackich opowieści, antyku
i tajemnicy.

      „Slow life & sail- czyli  natura i relaks". Popłyniemy północnymi zakątkami chorwackiego wybrzeża. Nasz szlak wiedzie przez wyspy i średniowieczne miasteczka. Wyspa Krk, Cres, średniowieczny Rab, wyspa Olib, Goli Otok- to tylko nieliczne miejsca, jakie odwiedzimy. Jest to prawdziwy odludny raj, pełen tajemniczych zatoczek, pełen zieleni, ciszy i spokoju. Trasa idealna dla odpoczynku i rekreacji.

      „Śladami Tito”  - jedna z najpiękniejszych tras na Chorwacji. Wiedzie przez wszystkie największe wyspy kraju. Hvar, Brac, Palmiżana. Celem wyjazdu jest wyspa Vis nazywaną bramą Adriatyku i spotkanie z historią tą odległą i tą najbliższą. To tutaj w czasach świetności Rzymu produkowano najlepsze wino starożytności, które było sprowadzane na dwór na zlecenie samego imperatora. Przez lata Wyspa Vis była zamkniętą strefą wojskową
o znaczeniu strategicznym. Znajdują się tu doskonale zachowane bunkry dla łodzi podwodnych z okresu II wojny,  najtajniejsze miejsce byłego układu warszawskiego - schron nuklearny, liczne militaria, działa, groty, tajne przejścia, zamaskowane składy amunicji, Na wyspie ukrywał się i planował losy przyszłej Jugosławii Josip Broz Tito, to tylko niektóre z atrakcji czekających na wyspie. Odwiedzimy HVAR gdzie ślady pierwszej obecności człowieka są sprzed 5000 lat, a która to wyspa pachnie lawendą, rozmarynem i kwiatami, Zawiniemy do zatoki na wyspie  Bisevo, na której  zwiedzimy legendarną błękitną grotę.  Ten rejs jest dla miłośników historycznych i militarny zagadek.

 

Każda z tras jest doskonała dla prowadzenia szkoleń, wyjazdu integracyjnego, budowania motywacji, warsztatów liderów.
Jesteśmy gotowi jednorazowo przyjąć na rejs do 100 osób.